Airsoft

 
 
 

Infolinka: +421 917 961 386 (Po - Pia 7:00 - 16:00)

 
 
Trhák dňa
15.02.2020Dokonca zostáva ešte:
 
 
Reklamné okno
 
 
 
 
Dôležitá informácia
 
 

Čo hovorí európsky parlament na airsoftové zbrane?

Piatok, 27. máj 2016

Niektorí z vás možno vedia, že EAA – Európska Airsoftová Asociácia intervenuje v Európskej únii za to, aby airsoftové zbrane neboli klasifikované ako štandardné palné zbrane. Posledné správy hovoria o tom, že situácia sa vyvíja pozitívne, ale nátlak pretrváva. Ide o to, že navrhovaná zmena bude musieť byť najprv schválená.  Od novembra minulého roka EÚ zvažuje zmenu smerníc o palných zbraniach, ktorá by zvlášť vymedzila repliky – aj airsoftové zbrane, ktoré by boli považované za skutočné palné zbrane. Táto zmena sa má týkať aj tých zbraní, ktoré vzhľadom pripomínajú vojenské.

Výsledkom prijatia takéhoto zákona by bolo, že drvivá väčšina airsoftových zbraní by bola touto zmenou zakázaná na verejné používanie. Tých pár druhov zbraní, ktoré by obmedzené neboli , by bolo veľmi ťažké získať – museli by byť registrované. Autori tohto návrhu by tak v podstate vymazali airsoft z krajín EÚ – čo by bol pre fanúšikov aisoftu hotový armageddon.

Airsoft

Celý článok
 

Základné typy airsoftových zbraní

Piatok, 13. marec 2020
Základné typy airsoftových zbraní

Airsoftové zbrane sú nástrojom najmä na hru s rovnomenným názvom airsoft, ktorá je zaujímavá hlavne pre mladších ľudí. Sú však vhodné aj pre mladistvých na hobby streľbu do terča napr. na dvore. Väčšina z týchto zbraní sú verné repliky originálnych modelov, a keď ich držíte v rukách, máte pocit, že držíte reálnu zbraň. Čo znamená pojem airsoft a aké typy týchto zbraní poznáme? Dočítate sa ďalej.

Celý článok
 

Údržba airsoftovej zbrane

Štvrtok, 30. január 2020
Údržba airsoftovej zbrane

Ak ste fanúšikom airsoftu, určite máte doma minimálne jednu airsoftovú zbraň. Pravda, nie je to najlacnejšia záležitosť, a ak chcete aby fungovala na 100% a v najťažších chvíľach vás nenechala v štichu, nezasekávala sa, musíte sa o ňu dôkladne starať. Presne tak, ako o auto, motorku či čokoľvek iné. Údržba jednoducho určuje životnosť zbrane, jej kvalitu a spoľahlivosť.

Celý článok
 

ZÁRUKA A AIRSOFT ZBRANE

Štvrtok, 27. september 2018

airsoft-zbraneV ponuke rôznych predajcov nájdete airsoft zbrane schovávané za pojem "dekorácia" za účelom, aby nemuseli poskytovať na takéto zbrane riadnu dvojročnú záruku, pričom sa odvolávajú na "životnosť". De facto Vám teda predávajú funkčnú airsoft zbraň, ale de jure Vám predávajú nefunkčnú dekoráciu. Ako to teda je?

Celý článok
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia