Zbrane

 
 
 

Infolinka: +421 917 961 386 (Po - Pia 7:00 - 16:00)

 
 
Trhák dňa
15.02.2020Dokonca zostáva ešte:
 
 
Reklamné okno
 
 
 
 
Dôležitá informácia
 
 

Základy nosenia krátkej zbrane

Pondelok, 9. marec 2020

Problematika nosenia krátkej zbrane zahŕňa právny a praktický aspekt. Právny aspekt určuje, kto, za akých podmienok a aké zbrane smie nosiť pri sebe. Praktický aspekt určuje, ako správne nosiť zbraň, najmä ako si správne vybrať puzdro na nosenie zbrane.

Celý článok
 

Replika zbrane ako vianočný darček

Streda, 11. december 2019

Blíži sa nám čas vianoc a vy stále premýšľate, akým originálnym darčekom by ste prekvapili vaše okolie. Čas sa vám rýchlo kráti, výber je veľký a rozpočet na vianočné darčeky už dosahuje vrcholu. Práve pre vás pripravili top 5 replík zbraní do 200€ od afg.sk, ktoré vyrazia dych nielen milovníkovi zbraní a histórie ale aj komukoľvek inému.

Celý článok
 

Návod ako vyčistiť dlhú zbraň

Streda, 20. november 2019

Prečo je tak dôležitá pravidelná údržba zbraní? Najlepšie to vystihuje známa hláška z filmu Černí Baroni: "Soudruzi, co se stane se zbraní, když ji necháte na větru a dešti? Zkoroduje!“ Pravidelná údržba zbrane je alfou a omegou jej životnosti. Čistenie dlhých zbraní má okrem dĺžky používania vplyv na funkčnosť, rozptyl, celkový stav a koniec koncov aj jej hodnotu. Poďme sa teda spolu pozrieť na základné princípy čistenia dlhých zbraní.

Celý článok
 

Staráte sa o svoju krátku zbraň tak, ako si zaslúži?

Pondelok, 4. november 2019

Veľkou chybou časti majiteľov krátkych strelných zbraní je názor, že svoju zbraň nemusia dôkladne čistiť a pravidelne sa o ňu starať. Chcete aby vás vaša zbraň nesklamala v zásadných okamihoch? Aby dobre fungovala a bola vždy stopercentne pripravená, treba jej dopriať tú najlepšiu starostlivosť.

Celý článok
 

ČO SÚ ZBRANE TYPU FLOBERT?

Pondelok, 26. november 2018


Často sa predajcovia zbraní stretávajú s otázkami od zákazníkov, čo sú to flobertky, či sú voľnepredajné, aké sú silné, alebo aké sú presné. Volajú ich ľudovo ,,vrabčiaky´´ alebo nesprávne ,,flobertkové vzduchovky´´. Poďme si teda o nich niečo v nasledujúcich riadkoch povedať.

Celý článok
 

Výhody taktického pera

Pondelok, 25. júl 2016

Taktické pero z titanu

Už samotný názov „taktické pero“ vyvoláva u mnohých ľudí predstavy rôznych napínavých špionážnych dobrodružstiev, ako vystrihnutých z Jamesa Bonda. Perá strieľajúce otrávené šipky, vybuchujúce guľky,  jed a podobne. Sú takéto perá skutočnosťou?

Realita, bohužiaľ, nie je taká exotická a dobrodružná, ale taktické pero vám stále veľmi dobre poslúži ako prostriedok na osobnú ochranu.

Celý článok
 

AKÉ SÚ ZÁKLADNÉ POVINNOSTI MAJITEĽA VOĽNOPREDAJNEJ ZBRANE ?

Streda, 5. jún 2019

       Medzi voľnopredajné zbrane kategógie ,,D´´ zaraďujeme napr. vzduchovky s energiou strely do 15 J, airsoftové zbrane, paintballové zbrane, luky, kuše, expanzné plynovky a flobertky s energiou strely do 7.5 J. Napriek tomu, že sa nejedná o ľudovo nazývané ,,ostré zbrane´´, aj pre majiteľov takýchto zbraní však platia isté pravidlá a povinnosti. Poďme si niečo o týchto pravidlách a povinnostiach bližšie povedať v nasledujúcich riadkoch.

Celý článok
 

6 Najkrajších herečiek so zbraňami z filmového plátna

Piatok, 22. júl 2016

herečkyQuentin Tarantino tvrdil v roku 2003, že diváci jeho nového filmu Kill Bill dostanú poriadnu dávku „ženskej sily“. A skutočne, žiadna iná filmová postava doslova nezatínala do živého viac ako Nevesta – hraná Umou Thurman. Rozhnevaná dáma so záľubou pre sladkú pomstu servírovanou s chladnokrvným pohľadom, pri svojom odhodlaní vykonať spravodlivú pomstu  používala päste, meče a rôzne druhy ostrých predmetov ležiace v okolí jej nepriateľov.

Aj keď bolo úžasné vidieť ako Uma udrela muža do hrude a jeho srdce explodovalo, kombinácia žien a strelných zbraní, je pravdepodobne najväčším lákadlom filmových plátien.

Najlepším dôkazom sú B-čkové filmy, ktoré najlepšie využívajú tento delikátny mix, avšak nájde sa aj zopár blockbusterov kombinujúcich rúž s dymiacou hlavňou, ktoré potvrdzujú toto pravidlo. Odložte svoju zbraň do puzdra a pozrite si zoznam 6 najznámejších filmových dievčat so zbraňou v ruke.

Celý článok
 

Rýchlosť pri výbere kuše neznamená vždy najvyššiu kvalitu

Pondelok, 25. júl 2016

Kuša Jaguar camo

Kúpa kvalitnej kuše dá dnes celkom zabrať vďaka rôznorodosti trhu s kušami a širokej ponuke. Veľký dôraz sa však kladie najmä na rýchlosť kuše, ktorú výrobcovia využívajú ako primárny marketingový nástroj. Snažia sa kupujúceho presvedčiť, že kuša s vysokou rýchlosťou strieľa lepšie ako ostatné kuše v ponúkanej cenovej kategórii. V skutočnosti tomu tak nemusí byť a najvyššia rýchlosť vám nemusí zaručiť, že kupujete najlepšiu kušu v danej cene. Rozhodnutie založené na rýchlosti sa vám nemusí vždy vyplatiť.

 

 

Celý článok
 

Facebook uľahčuje nahlasovanie podozrivých obchodov so zbraňami

Piatok, 8. júl 2016

V posledných rokoch sa obchod so zbraňami značne rozmohol, najmä v Spojených štátoch, kde k zvýšeniu záujmu a samotnému predaju prispela aj najznámejšia sociálna sieť Facebook. Oficiálni predajcovia zbraní začali ponúkať svoju širokú ponuku zbraní aj na Facebooku. K vzrastajúcej ponuke oficiálnych predajcov a distribútorov zbraní sa pripojili aj neoficiálni predajcovia, ktorí čoraz častejšie prichádzali s podozrivými alebo zavádzajúcimi ponukami zbraní.

Populárna sociálna sieť Facebook bojuje proti nelegálnemu obchodovaniu.

Celý článok
 

Držanie zbraní - Donald Trump vs. Hillary Clinton

Piatok, 8. júl 2016

Medzi Donaldom Trumpom a Hillary Clinton neprebieha len silný súboj o post prezidenta Spojených štátov amerických, ale aj v diskusii na neustále prebiehajúcu a aktuálnu tému držania zbraní. Názory na držanie zbraní sa v Amerike líšia podobne, ako tomu je aj u spomínaných dvoch prezidentských kandidátov.

Trump verzus Clintonová

Celý článok
 

Najväčšie faily v histórii zbraní

Piatok, 8. júl 2016

faily v histórii zbraní Od počiatku výroby strelných zbraní vzniklo množstvo väčších či menších nepodarkov. Niektoré boli výsledkom príliš inovatívneho myslenia, ktoré nevyšlo tak ceľkom podľa plánu, iné sa len krvopotne snažili obísť existujúce patenty.

V tomto článku sa pozrieme do minulosti a ukážeme si TOP 5 najväčších prepadákov v oblasti strelných zbraní.

Celý článok
 

10 notoricky známych zbraní z histórie

Piatok, 27. máj 2016

Manlicher CarcanoZbrane sú dôležitou súčasťou ľudskej histórie už po stáročia. Už iba v Spojených štátoch je momentálne registrovaných viac ako 300 miliónov zbraní. Na konci druhej svetovej vojny v roku 1945 tvorilo delostreleckú výbavu sovietskej armády 43 tisíc zbraní. Hoci sú zbrane dnes pomerne lacné a s vymeniteľnými časťami, ich dizajn nie je príliš výnimočný a všetky sú skôr dizajnovo rovnaké. V minulosti to však bolo iné.

Niektoré zbrane sú spojené s fascinujúcimi príbehmi a patria k špičkovým kúskom v rámci histórie zbraní. Zbrane boli často predmetom náklonnosti známych historických postáv. Niektoré zbrane boli tak jedinečné a grandiózne, že sa z nich nakoniec stali kúsky umenia – niekedy až smrteľného umenia. V nasledovnom rebríčku Vám predstavíme tie najpopulárnejšie kúsky.

Celý článok
 

Zbrane pre ženy na internátoch (dávajú zmysel?)

Piatok, 27. máj 2016

Zdá sa, že sa americkí zákonodarcovia spolu so školami rozchádzajú v názoroch s americkým národom v tom, ako najlepšie zabrániť sexuálnym napadnutiam na školských internátoch.

Problémy, ktoré sa pravidelne na internátoch stávajú potrebujú okamžité riešenia. Jedným z problémov je najmä nadmerná konzumácia alkoholu, pri ktorej často dochádza k úrazom a nehodám, niekedy až k fatálnym. Niektorí priaznivci zbraní zachádzajú až tak ďaleko, že riešenie problému ako urobiť z nebezpečného prostredia bezpečné, je povoliť študentom byť ozbrojení, aby dokázali útočníka zastaviť.

Zbrane pre ženy

Celý článok
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia