Vzduchovky

 
 
 

Infolinka: +421 917 961 386 (Po - Pia 7:00 - 16:00)

 
 
Trhák dňa
15.02.2020Dokonca zostáva ešte:
 
 
Reklamné okno
 
 
 
 
Dôležitá informácia
 
 

Ako si vybrať vzduchovku - 1. časť

Piatok, 22. júl 2016

vzduchovka ruger air scout rancher

Lovenie nepríjemných škodcov (najmä hlodavcov a vtákov ničiacich ovocné sady a iné Vaše priestory) so vzduchovou puškou je pomerne bežná záležitosť a vlastne aj jeden z najstarších spôsobov lovu, ktorý sa datuje až do 16. Storočia. Pri love potrebujete čo najlepšiu vzduchovku a hlavne by ste mali vedieť, ako ju používať. Za všetky tie roky, ktoré tu vzduchovky už sú, vzniklo veľké množstvo kalibrov, ktoré sa používali na lovenie menších zvierat – napríklad králikov a líšiek.

Veľa profesionálov využíva vzduchovky na trénovanie počas obdobia mimo sezóny. Streľba a tréning s nimi je lacná, nehlučná, nenáročná a môžete s ňou trénovať aj doma na zadnom dvore, v extrémnejších prípadoch aj vnútri domu (s náležitými opatreniami).

Súťažná streľba zo vzduchoviek sa teší značnej obľube v mnohých krajinách a dokonca si našla svoje miesto aj v športových hrách Commonwealthu a na Olympijských hrách. Existuje niekoľko disciplín ako pre mužov, tak aj pre ženy.

Moderné vzduchovky slúžia na niekoľko účelov – od lovu pre pradosť a šport, až po redukovanie stavu škodcov. Pri škodcoch akými sú myši, potkany a vrany vám postačia bežné vzduchovky s dostrelom približne 28 -30 metrov. Ak to však myslíte so vzduchovkami a lovom vážne, tak dostrel je jeden z faktorov, na ktorý by ste mali pri výbere vzduchovky myslieť. Nechcete predsa, aby postrelené zviera utieklo a zvyšok života prežívalo s guľkou v tele. Pozrime sa spolu na všetky faktory, ktoré robia vzduchovku kvalitnou. Upozorňujeme však, že loviť so vzduchovkou môžete len v prípade, ak ste riadny poľovník s príslušnými oprávneniami.

Celý článok
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia