Blog

 
 
 

Infolinka: +421 917 961 386 (Po - Pia 7:00 - 16:00)

 
 
Trhák dňa
11.03.2019Dokonca zostáva ešte:
 
 
 
Úvod > Blog
 
 
 

ČO SÚ ZBRANE TYPU FLOBERT?


Často sa predajcovia zbraní stretávajú s otázkami od zákazníkov, čo sú to flobertky, či sú voľnepredajné, aké sú silné, alebo aké sú presné. Volajú ich ľudovo ,,vrabčiaky´´ alebo nesprávne ,,flobertkové vzduchovky´´. Poďme si teda o nich niečo v nasledujúcich riadkoch povedať.

Čítať viac

AKO JE TO S OBRANNÝMI SPREJMI PROTI MEDVEĎOM?

Na weboch  predajcov obranných prostriedkov nájdete rôzne ,,Bear Killers´´ a ,,Bear Destroyers´´ (názvy si zámerne vymýšľam, aby to neznelo ako útok na konkrétne výrobky), ktoré sú popisované ako extra účinné spreje špeciálne vyvinuté proti medveďom. Tieto spreje však štandardne obsahujú látku OC – oleoresin capsicum a v drvivej väčšine prípadov je koncentrácia tejto účinnej látky v takýchto sprejoch proti medveďom len 2 %.

Čítať viac

NOVÉ ZMENY V OBLASTI PREDAJA A POUŽÍVANIA PYROTECHNIKY

Od 1. septembra 2018 je účinná novela Zákona o výbušninách č. 58/2014 Z.z., ktorá priniesla viaceré zmeny v oblasti používania a predaja (nákupu) pyrotechnických výrobkov.

 

Čítať viac

ZÁRUKA A AIRSOFT ZBRANE

V ponuke rôznych predajcov nájdete airsoft zbrane schovávané za pojem ,,dekorácia´´ za účelom, aby nemuseli poskytovať na takéto zbrane riadnu dvojročnú záruku, pričom sa odvolávajú na ,,životnosť´´. De facto Vám teda predávajú funkčnú airsoft zbraň, ale de jure Vám predávajú nefunkčnú dekoráciu. Ako to teda je?

Čítať viac

Výhody taktického pera

Taktické pero z titanu

Už samotný názov „taktické pero“ vyvoláva u mnohých ľudí predstavy rôznych napínavých špionážnych dobrodružstiev, ako vystrihnutých z Jamesa Bonda. Perá strieľajúce otrávené šipky, vybuchujúce guľky,  jed a podobne. Sú takéto perá skutočnosťou?

Realita, bohužiaľ, nie je taká exotická a dobrodružná, ale taktické pero vám stále veľmi dobre poslúži ako prostriedok na osobnú ochranu.

Čítať viac

Rýchlosť pri výbere kuše neznamená vždy najvyššiu kvalitu

Kuša Jaguar camo

Kúpa kvalitnej kuše dá dnes celkom zabrať vďaka rôznorodosti trhu s kušami a širokej ponuke. Veľký dôraz sa však kladie najmä na rýchlosť kuše, ktorú výrobcovia využívajú ako primárny marketingový nástroj. Snažia sa kupujúceho presvedčiť, že kuša s vysokou rýchlosťou strieľa lepšie ako ostatné kuše v ponúkanej cenovej kategórii. V skutočnosti tomu tak nemusí byť a najvyššia rýchlosť vám nemusí zaručiť, že kupujete najlepšiu kušu v danej cene. Rozhodnutie založené na rýchlosti sa vám nemusí vždy vyplatiť.

 

 

Čítať viac

6 Najkrajších herečiek so zbraňami z filmového plátna

herečkyQuentin Tarantino tvrdil v roku 2003, že diváci jeho nového filmu Kill Bill dostanú poriadnu dávku „ženskej sily“. A skutočne, žiadna iná filmová postava doslova nezatínala do živého viac ako Nevesta – hraná Umou Thurman. Rozhnevaná dáma so záľubou pre sladkú pomstu servírovanou s chladnokrvným pohľadom, pri svojom odhodlaní vykonať spravodlivú pomstu  používala päste, meče a rôzne druhy ostrých predmetov ležiace v okolí jej nepriateľov.

Aj keď bolo úžasné vidieť ako Uma udrela muža do hrude a jeho srdce explodovalo, kombinácia žien a strelných zbraní, je pravdepodobne najväčším lákadlom filmových plátien.

Najlepším dôkazom sú B-čkové filmy, ktoré najlepšie využívajú tento delikátny mix, avšak nájde sa aj zopár blockbusterov kombinujúcich rúž s dymiacou hlavňou, ktoré potvrdzujú toto pravidlo. Odložte svoju zbraň do puzdra a pozrite si zoznam 6 najznámejších filmových dievčat so zbraňou v ruke.

Čítať viac

Ako si vybrať vzduchovku - 1. časť

vzduchovka ruger air scout rancher

Lovenie nepríjemných škodcov (najmä hlodavcov a vtákov ničiacich ovocné sady a iné Vaše priestory) so vzduchovou puškou je pomerne bežná záležitosť a vlastne aj jeden z najstarších spôsobov lovu, ktorý sa datuje až do 16. Storočia. Pri love potrebujete čo najlepšiu vzduchovku a hlavne by ste mali vedieť, ako ju používať. Za všetky tie roky, ktoré tu vzduchovky už sú, vzniklo veľké množstvo kalibrov, ktoré sa používali na lovenie menších zvierat – napríklad králikov a líšiek.

Veľa profesionálov využíva vzduchovky na trénovanie počas obdobia mimo sezóny. Streľba a tréning s nimi je lacná, nehlučná, nenáročná a môžete s ňou trénovať aj doma na zadnom dvore, v extrémnejších prípadoch aj vnútri domu (s náležitými opatreniami).

Súťažná streľba zo vzduchoviek sa teší značnej obľube v mnohých krajinách a dokonca si našla svoje miesto aj v športových hrách Commonwealthu a na Olympijských hrách. Existuje niekoľko disciplín ako pre mužov, tak aj pre ženy.

Moderné vzduchovky slúžia na niekoľko účelov – od lovu pre pradosť a šport, až po redukovanie stavu škodcov. Pri škodcoch akými sú myši, potkany a vrany vám postačia bežné vzduchovky s dostrelom približne 28 -30 metrov. Ak to však myslíte so vzduchovkami a lovom vážne, tak dostrel je jeden z faktorov, na ktorý by ste mali pri výbere vzduchovky myslieť. Nechcete predsa, aby postrelené zviera utieklo a zvyšok života prežívalo s guľkou v tele. Pozrime sa spolu na všetky faktory, ktoré robia vzduchovku kvalitnou. Upozorňujeme však, že loviť so vzduchovkou môžete len v prípade, ak ste riadny poľovník s príslušnými oprávneniami.

Čítať viac

Facebook uľahčuje nahlasovanie podozrivých obchodov so zbraňami

V posledných rokoch sa obchod so zbraňami značne rozmohol, najmä v Spojených štátoch, kde k zvýšeniu záujmu a samotnému predaju prispela aj najznámejšia sociálna sieť Facebook. Oficiálni predajcovia zbraní začali ponúkať svoju širokú ponuku zbraní aj na Facebooku. K vzrastajúcej ponuke oficiálnych predajcov a distribútorov zbraní sa pripojili aj neoficiálni predajcovia, ktorí čoraz častejšie prichádzali s podozrivými alebo zavádzajúcimi ponukami zbraní.

Populárna sociálna sieť Facebook bojuje proti nelegálnemu obchodovaniu.

Čítať viac

Držanie zbraní - Donald Trump vs. Hillary Clinton

Medzi Donaldom Trumpom a Hillary Clinton neprebieha len silný súboj o post prezidenta Spojených štátov amerických, ale aj v diskusii na neustále prebiehajúcu a aktuálnu tému držania zbraní. Názory na držanie zbraní sa v Amerike líšia podobne, ako tomu je aj u spomínaných dvoch prezidentských kandidátov.

Trump verzus Clintonová

Čítať viac

Najväčšie faily v histórii zbraní

faily v histórii zbraní Od počiatku výroby strelných zbraní vzniklo množstvo väčších či menších nepodarkov. Niektoré boli výsledkom príliš inovatívneho myslenia, ktoré nevyšlo tak ceľkom podľa plánu, iné sa len krvopotne snažili obísť existujúce patenty.

V tomto článku sa pozrieme do minulosti a ukážeme si TOP 5 najväčších prepadákov v oblasti strelných zbraní.

Čítať viac

Biblia k zbraniam

biblia k zbraniamVeľká kuriozita v army shope so zbraňami v Tennessee – Ku každej zbrani dostanete bibliu a americkú, alebo konfederačnú vlajku, ako darček.

Takúto reklamu si zvolil jeden malý obchod z amerického Oaklandu a vzťahuje sa na každú pištoľ, balenie streliva, alebo púzdro na zbraň.

Čítať viac

10 notoricky známych zbraní z histórie

Manlicher CarcanoZbrane sú dôležitou súčasťou ľudskej histórie už po stáročia. Už iba v Spojených štátoch je momentálne registrovaných viac ako 300 miliónov zbraní. Na konci druhej svetovej vojny v roku 1945 tvorilo delostreleckú výbavu sovietskej armády 43 tisíc zbraní. Hoci sú zbrane dnes pomerne lacné a s vymeniteľnými časťami, ich dizajn nie je príliš výnimočný a všetky sú skôr dizajnovo rovnaké. V minulosti to však bolo iné.

Niektoré zbrane sú spojené s fascinujúcimi príbehmi a patria k špičkovým kúskom v rámci histórie zbraní. Zbrane boli často predmetom náklonnosti známych historických postáv. Niektoré zbrane boli tak jedinečné a grandiózne, že sa z nich nakoniec stali kúsky umenia – niekedy až smrteľného umenia. V nasledovnom rebríčku Vám predstavíme tie najpopulárnejšie kúsky.

Čítať viac

Zbrane pre ženy na internátoch (dávajú zmysel?)

Zdá sa, že sa americkí zákonodarcovia spolu so školami rozchádzajú v názoroch s americkým národom v tom, ako najlepšie zabrániť sexuálnym napadnutiam na školských internátoch.

Problémy, ktoré sa pravidelne na internátoch stávajú potrebujú okamžité riešenia. Jedným z problémov je najmä nadmerná konzumácia alkoholu, pri ktorej často dochádza k úrazom a nehodám, niekedy až k fatálnym. Niektorí priaznivci zbraní zachádzajú až tak ďaleko, že riešenie problému ako urobiť z nebezpečného prostredia bezpečné, je povoliť študentom byť ozbrojení, aby dokázali útočníka zastaviť.

Zbrane pre ženy

Čítať viac

Čo hovorí európsky parlament na airsoftové zbrane?

Niektorí z vás možno vedia, že EAA – Európska Airsoftová Asociácia intervenuje v Európskej únii za to, aby airsoftové zbrane neboli klasifikované ako štandardné palné zbrane. Posledné správy hovoria o tom, že situácia sa vyvíja pozitívne, ale nátlak pretrváva. Ide o to, že navrhovaná zmena bude musieť byť najprv schválená.  Od novembra minulého roka EÚ zvažuje zmenu smerníc o palných zbraniach, ktorá by zvlášť vymedzila repliky – aj airsoftové zbrane, ktoré by boli považované za skutočné palné zbrane. Táto zmena sa má týkať aj tých zbraní, ktoré vzhľadom pripomínajú vojenské.

Výsledkom prijatia takéhoto zákona by bolo, že drvivá väčšina airsoftových zbraní by bola touto zmenou zakázaná na verejné používanie. Tých pár druhov zbraní, ktoré by obmedzené neboli , by bolo veľmi ťažké získať – museli by byť registrované. Autori tohto návrhu by tak v podstate vymazali airsoft z krajín EÚ – čo by bol pre fanúšikov aisoftu hotový armageddon.

Airsoft

Čítať viac
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia