Najnovšie články

 
 
 

Infolinka: +421 917 961 386 (Po - Pia 7:00 - 16:00)

 
 
Trhák dňa
31.01.2020Dokonca zostáva ešte:
 
 
 
Úvod > Najnovšie články
 
Blog Category
Najnovšie články

Všeobecné články

 
 
Blog Category
Najnovšie články

Zbrane

Najnovšie články
 
 
Blog Category
Najnovšie články

Obrana

Najnovšie články
 
 
Blog Category
Najnovšie články

Luky / Kuše

Najnovšie články
 
 
Blog Category
Najnovšie články

Airsoft

Najnovšie články
 
 
Blog Category
Najnovšie články

Optika

Najnovšie články
 
 
Blog Category
Najnovšie články

Vzduchovky

Najnovšie články
 
 
Blog Category
Najnovšie články

Taktická výstroj

Najnovšie články
 
 
 
 

Replika zbrane ako vianočný darček

Blíži sa nám čas vianoc a vy stále premýšľate, akým originálnym darčekom by ste prekvapili vaše okolie. Čas sa vám rýchlo kráti, výber je veľký a rozpočet na vianočné darčeky už dosahuje vrcholu. Práve pre vás pripravili top 5 replík zbraní do 200€ od afg.sk, ktoré vyrazia dych nielen milovníkovi zbraní a histórie ale aj komukoľvek inému.

Čítať viac

Návod ako vyčistiť dlhú zbraň

Prečo je tak dôležitá pravidelná údržba zbraní? Najlepšie to vystihuje známa hláška z filmu Černí Baroni: "Soudruzi, co se stane se zbraní, když ji necháte na větru a dešti? Zkoroduje!“ Pravidelná údržba zbrane je alfou a omegou jej životnosti. Čistenie dlhých zbraní má okrem dĺžky používania vplyv na funkčnosť, rozptyl, celkový stav a koniec koncov aj jej hodnotu. Poďme sa teda spolu pozrieť na základné princípy čistenia dlhých zbraní.

Čítať viac

Staráte sa o svoju krátku zbraň tak, ako si zaslúži?

Veľkou chybou časti majiteľov krátkych strelných zbraní je názor, že svoju zbraň nemusia dôkladne čistiť a pravidelne sa o ňu starať. Chcete aby vás vaša zbraň nesklamala v zásadných okamihoch? Aby dobre fungovala a bola vždy stopercentne pripravená, treba jej dopriať tú najlepšiu starostlivosť.

Čítať viac

Čo robiť, ak stretnete v lese medveďa

Budete utekať? Ostanete stáť ako obarený? Zachováte pokoj a vytiahnete spoza opaska svoju záchranu? A ako sa bude správať medveď? V danom momente treba zareagovať. Pokiaľ je medveď blízko, mali by ste  sa čo najskôr postarať o vašu vlastnú bezpečnosť.
 

Čítať viac

Chystáte sa na lukostreľbu? Takto sa na ňu pripravíte

Zaujíma vás lukostreľba? Staňte sa čarostrelcom, akým bol Robin Hood. V tomto krátkom návode vám poradíme, ako si vybrať luk. Je pre vás vhodnejší kladkový alebo skôr reflexný? Čo všetko k lukostreľbe potrebujete? A ako zaujať správny postoj pri streľbe? Poďme na to.

Čítať viac

Správnym puškohľadom k úspešnej streľbe

Máte vybavený zbrojný preukaz a vybrali ste si zbraň? Vystačia samotné mieridlá na kvalitnú a presnú streľbu? Nestačia. K zbraniam môžete pripojiť rôzne komponenty a vylepšiť ich funkcionalitu. Ľudia, ktorí investujú značné prostriedky do kvalitnej zbrane, by mali investovať aj do správneho puškohľadu. Táto, často podceňovaná, časť zbrane môže výrazne dopomôcť k presnejšej a rýchlejšej streľbe.

Čítať viac

Stručný návod, ako si vybaviť zbrojný preukaz

Už dlhšie premýšľate, že si vybavíte zbrojný preukaz? Nemusíte byť poľovník, športový strelec ani zberateľ, aby ste dostali povolenie držať či nosiť zbraň. Možno sa chcete cítiť bezpečnejšie, prípadne chrániť seba a svoju rodinu. Nech už je dôvod akýkoľvek, ukážeme Vám, ako získať zbrojný preukaz, čo všetko na to potrebujete a koľko Vás to približne bude stáť.

Čítať viac

NAJOBĽÚBNEJŠIE OBRANNÉ PROSTRIEDKY A ICH VÝHODY A NEVÝHODY

Náš trh ponúka na výber množstvo obranných prostriedkov v rôznych cenových kategóriách. Môžeme ich rozdeľovať podľa, veľkosti, uskladnenia, alebo aj napríklad z hľadiska náročnosti použitia a manipulácie s nimi pri odvracaní útoku, pretože pri niektorých stačí napr. len stlačiť spúšť, pri iných treba ovládať správne obranné techniky. Poďme si teda niektoré najbežnejšie obranné prostriedky priblížiť a niečo si o nich povedať.

 

Čítať viac

AKÉ SÚ ZÁKLADNÉ POVINNOSTI MAJITEĽA VOĽNOPREDAJNEJ ZBRANE ?

       Medzi voľnopredajné zbrane kategógie ,,D´´ zaraďujeme napr. vzduchovky s energiou strely do 15 J, airsoftové zbrane, paintballové zbrane, luky, kuše, expanzné plynovky a flobertky s energiou strely do 7.5 J. Napriek tomu, že sa nejedná o ľudovo nazývané ,,ostré zbrane´´, aj pre majiteľov takýchto zbraní však platia isté pravidlá a povinnosti. Poďme si niečo o týchto pravidlách a povinnostiach bližšie povedať v nasledujúcich riadkoch.

Čítať viac

ZAUJÍMAVOSTI Z VYBAVOVANIA REKLAMÁCIÍ ZO STRANY NAŠEJ SPOLOČNOSTI

            Nakoľko náš e-shop funguje už veľmi dlhú dobu, stretli sme sa naozaj so všelijakými reklamáciami tovaru zakúpeného u nás. Prostredníctvom tohto blogu sa s Vami podelíme o naše postrehy, skúsenosti, možno Vás aj trochu pobavíme a určite Vám aj niečo poradíme.

hunter 440

Čítať viac
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia