Sniperky pušky | AFG SK

 
 
 

Infolinka: +421 917 961 386 (Po - Pia 7:00 - 16:00)

 
 
Trhák dňa
15.02.2020Dokonca zostáva ešte:
 
 
Prečo nakúpiť u nás?

darčeky k nákupui

Darček k nákupu

 

Vernostný program

Vernostný program

 

Zľavový kupón

Zľavový kupón

Zaregistrujte sa a získajte zľavu 5%

Máte otázky

Máte otázky?

Neváhajte nás kontaktovať

 
 
 
 
Cenová hladina
Výrobcovia
Filtrovanie produktov podľa výrobcov
Dostupnosť
Filtrujte podľa dostupnosti produktov
 
 

Sniperka puška

Zoradiť:
Zobraziť na stránku:
 
Airsoft Samopal H&K G36 Sniper ASG je airsoft manuálna replika samopalu H&K G36.
Dodacia lehota
Momentálne nedostupné
Dodacia lehota: dočasne nedostupný
SA0004
48,00€
Ľutujeme, produkt je vo Vašej krajine nepredajný.
 
 

Sniperka puška  

„Sniperka“, alebo správne ostreľovacia puška sa používa na streľbu z väčších vzdialeností, kde sa vyžaduje najmä vysoká presnosť. Pri boji sa osoba s touto zbraňou nazýva „ostreľovač“. Sniperka sa od iných zbraní líši vo viacerých aspektoch. Tým najdôležitejším je samozrejme presnosť, kvôli ktorej tieto sniperky pušky používajú puškohľady.

Munícia

Ostreľovacie sniperky pušky nemajú presne určené typy nábojov, využívajú totiž náboj od najmenších až po tie najťažšie kalibre. Menšie náboje sa používajú najmú na krátku vzdialenosť a s tlmičom. Silné kalibre sú určené pre tie najsilnejšie sniperky a dokážu zasiahnuť cieľ aj na vzdialenosť 1,5 kilometra. Nevýhodou týchto silných nábojov pri boji je, že sú ťažké, presné len na veľkú vzdialenosť, no najmä drahé. Z toho vyplýva, že muži s týmito puškami musia mať naozaj vycibrenú mušku, aby nemíňali zbytočne veľa munície. Pri ostreľovacích puškách je zvyčajne každý jeden výstrel dôkladne premyslený.

Puškohľady

Ide o optické zariadenie, ktoré sa pripevňuje ku zbrani namiesto klasických mieridiel a uľahčuje presné zamierenie na dlhšie vzdialenosti, pretože cieľ približuje. Je to vlastne upravený ďalekohľad, využívaný najmä pri ostreľovacích puškách. Puškohľady sa pripevňujú k zbraniam pomocou zariadenia, ktorému sa hovorí montáž. Medzi strelcami a poľovníkmi sa môžete stretnúť aj s názvom optika, ktoré sa niekedy používa namiesto slova puškohľad. Označenie puškohľadov môže byť napríklad 3x9x40. Čo to znamená? U puškohľadu s označením 3-9x40 je najnižší zoom 3x, najvyšší 9x a priemer objektívu je 40 mm. Puškohľady sa najčastejšie líšia na základe týchto troch parametrov, ktoré rozhodujú o jeho funkčnosti na konkrétny účel.

Výber sniperky pušky

Ak ste ten typ hráča, ktorý sa vždy radšej nepozorovane ukryl a odtiaľ číhal, tak pozícia snipera napríklad pri airsofte bude pre vás. Pozor však na možné sklamanie. Pri naozajstných bojových podmienkach zistíte, že byť sniperom nie je ako hrať Call of Duty. Ostreľovač musí dokonale spolupracovať s tímom a všetko musí mať premyslené, dokonca aj výber zbrane.

Ak ste sa teda rozhodli stať airsoftovým sniperom, tak si musíte pri výbere stanoviť určité kritéria. Ako prvým bude to, aká veľká vaša puška má byť. Musíte vedieť, v akých podmienkach budete hrať a podľa toho vyberať veľkosť. Pochopiteľne väčšie pušky sú menej praktické, no výkonnejšie a naopak menšie síce nedostrelia na takú vzdialenosť, ale zato sa hodia do uzavretých alebo menších bojových priestorov.

Ďalej si musíte vybrať medzi dvoma druhmi „sniperok“. Poznáme totiž opakovacie a poloautomatické. Opakovacie sniperky pušky majú dlhší dostrel a sú presnejšie ako poloautomatické pušky preto, lebo musia byť po každom výstrele znovu ručne nabité, a tak majú nižšiu kadenciu ako poloautomatické sniperky pušky, ktoré strieľajú tak rýchlo, ako rýchlo dokáže strelec stláčať spúšť. Poloautomatické sa využívajú najmä v situáciách keď cieľ nie je až tak ďaleko, ale vyžaduje si viac rán v rýchlom slede.

No a v neposlednom rade je treba myslieť aj na spomínaný puškohľad. Treba si vybrať ten správny zoom. Čo sa môže stať? Príliš malé priblíženie vám nemusí postačovať a naopak príliš veľké vás môže odstaviť úplne. Pri príliš veľkom priblížení je takmer nemožné udržať statický pohľad na cieľ a tiež zamerať sa na jeden detail, vám znemožní sledovať okolité dianie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia